Muuseumiööl, 21. mail kutsub Underi ja Tuglase Kirjanduskeskuse muuseum lapsi ja täiskasvanuid külla unistama lindudest ja lendamisest.

Eesti Teaduste Akadeemia Underi ja Tuglase Kirjanduskeskuse muuseumi uksed on avatud kell 18–23. Kavas on väikese looduskirjaniku maastikumäng lastele ning majaekskursioon. Muuseumitöötajad tutvustavad lisaks püsinäitusele ka virtuaalnäitust „Lind arhiivis ja muuseumis“, kus näidatakse Eesti muuseumide kogudes leiduvaid linde ja linnuteemalisi esemeid.

Muuseumiöö tähtsündmusena saab kuulata Jaanus Eltsi ettekannet käesoleva aasta linnust metskurvitsast. Metskurvits ehk nepp tegutseb valdavalt hämaruses ja öötundidel. Oma varjatud eluviisi tõttu on liik raskesti uuritav ning seetõttu temast väga palju ei teata.

 

MÖÖ programm

19.00 Lasteprogramm – väikese looduskirjaniku maastikumäng

20.30 Muuseumi saalis loeng ja näitusetutvustus „Ma unistan lendamisest! Muuseum ja linnud“

Ornitoloog Jaanus Elts räägib aasta linnust metskurvitsast – terve aasta saab kaasa lüüa selle salapärase linnu uurimisel.
Tutvustatakse lähemalt virtuaalnäitust „Lind arhiivis ja muuseumis“ – ehk saab teada, milliseid linde sisaldavad Eesti muuseumide kogud.

22.00 Majaekskursioon

22.30 Majaekskursioon

Muuseumiööl on pileti hind üks euro. Avatud on ka kohvik ja muuseumipood, kus tasumiseks palume kaasa võtta sularaha.

Muuseumiööl, mille tänavune teema on „Öös on unistusi“, avavad oma uksed kümned muuseumid ja mäluasutused üle Eesti. Kogu programmiga saab tutvuda muuseumiöö lehel.

 

Kaasrahastatud Euroopa Liidu teadusuuringute ja innovatsiooni programmist Horisont 2020, grant nr 872557 „Envirocitizen – Citizen Science for Environmental Citizenship“.