Eesti Teaduste Akadeemias toimub 29. ja 30. novembril rahvusvaheline Soome lahe teaduskonverents „New start for the Gulf of Finland co-operation” (uus algus Soome lahe koostööle).

Konverentsi teadusprogramm mahutab ligi 60 suulist ja posterettekannet, milles tutvustatakse Soome lahe uuringuid, mille on läbi viinud Eesti, Venemaa ja Soome mereteadlased. Teaduste akadeemia saalis toimuv jõuab veebiülekandena kõigi huvilisteni.

Iga-aastase konverentsi keskne eesmärk on tõhusama rahvusvahelise koostöö abil parandada Soome lahe keskkonnaseisundit. Selleks kogunevad Eesti, Soome ja Venemaa teadlased ning kõrged riigiametnikud, et ühiselt arutada Soome lahe keskkonnaga seotud teemasid ning koostada arengu- ja tegevusplaane. Konverents toimub kordamööda Eestis, Soomes ja Venemaal. Sel aastal on Eesti kord konverentsi korraldada.

2016. aastal kirjutasid Eesti, Soome ja Venemaa keskkonnaministeeriumid alla kolmepoolse deklaratsiooni, millega kohustuti ühiselt kaitsma Soome lahe elustikku ja keskkonda ning seoses sellega korraldama ka kolmepoolset koostööd. Toimuv konverents on osa kokkulepitud koostööst.

Tänavuse konverentsi programmi ja otseülekande leiab Eesti Teaduste Akadeemia lehelt.