Ettekandekoosolek on osa Underi ja Tuglase Kirjanduskeskuse ning Eesti Kunstimuuseumi filiaali Adamson-Ericu Muuseumi, Tuglas-seura (Soome) ja Önningeby muuseumi (Soome) ühisprojektist „Eesti kultuurisild Euroopasse 20. sajandi algul. (Noor-Eesti 100, Friedebert Tuglas 120)“. Peakorraldajad on Jaan Undusk ja Eha Rand.

Noor-Eesti 100. aastapäevaks koostati ja eksponeeriti 2005. aasta maist septembrini Tartus Eesti Kirjandusmuuseumis näitus “Noor-Eesti perioodi kunsti Friedebert Tuglase kogust” (kuraator Kersti Koll). Esimese väljaandena sarjast „Underi ja Tuglase Kirjanduskeskuse kultuuriloolised kogud“ ilmus näitusekataloog „Noor-Eesti kunsti Friedebert Tuglase kogust“ (koostaja ja tekstide autor Eha Rand).

2. märtsil 2006 avati Adamson-Ericu muuseumis kunstinäitus „Ahvenamaa fenomen. Noor-Eesti kunstnike ja kirjanike loomereisid Ahvenamaale 1906–1913“, mis on koostatud Underi ja Tuglase Kirjanduskeskuse muuseumiosakonna kunstikogude ja muude riiklike ning erakogude põhjal (kuraator Kersti Koll). Alates 9. juunist 2006 kuni 20. augustini 2006 on sama näitus Ahvenamaal Önningeby muuseumis.

Adamson-Ericu muusemi ja Kirjanduskeskuse ühisväljaandena on eestikeelsena ilmunud näituse kataloog resümee ja kirjetega (koostajad Jaan Undusk ja Kersti Koll). Kataloog tõlgiti ning avaldatie inglise, soome ja rootsi keeles.

Ettekandekoosoleku lõpetab ariklikogumiku „J. Randvere “Ruth“ 19.–20. sajandi vahetuse kultuuris“ esitlus.
Ettekandekoosolek jätkub 9. juunil Önningeby muuseumis Ahvenamaal.