Neljapäeval, 14. juunil algusega kell 16.00 toimub Kirjanduskeskuse traditsiooniline suvealguse seminar. Kavas on Jonathan Littelli romaanist „Heasoovijad“ tõukuv vestlusring, Heino Kivihalli kalligraafianäituse avamine ja mõnus koosolemine.

Jonathan Littelli 2006. aastal Prantsusmaal ilmunud romaan „Heasoovijad“, mis kujutab Teist maailmasõda ja selle massimõrvu SS-ohvitseri Maximilien Aue silmade läbi, on viimaste kümnendite üks suuremaid kirjanduslikke sensatsioone. Arvustades Littelli suurteost vahetult pärast selle ilmumist ajakirjas „Vikerkaar“ mõtiskleb Tõnu Õnnepalu kirjanduse rolli üle ajaloolise vägivalla kujutamisel nii: „Ainult kangelane ja tema lugu on need, mille sees ja nahas me saame endale sõnastada selle „sõnastamatu“ ja kirjeldada „kirjeldamatut“, millest nii palju on tühja lobisetud eriti seoses holokaustiga, aga ka meie oma rahva kallal toime pandud ülekohtu ja õudustega“. Rohkem kui kümme aastat hiljem on „Heasoovijad“ endiselt üks kõige diskuteeritum romaan kirjandusringkondades kogu maailmas. Kuigi tekst ise ei ole eesti keeles ikka veel kättesaadav, pani selle läinud aasta lõpus lavale teater N099. Eestlaste leinapäeval, 14. juunil vestlevad Littelli romaanist, NO-teatri lavastusest ning laiemalt kunsti huvist ja võimest käsitleda ajaloolist vägivalda Heli Allik, Andrei Hvostov, Eneken Laanes ja Aare Pilv.

14. juunist saab Kirjanduskeskuse muuseumiosakonnas näha ka uut näitust – pärast vestlusringi avame kirjakunstnik Heino Kivihalli kalligraafianäituse Friedebert Tuglase impressionistliku romaani „Felix Ormusson“ (1915) teemadel.

Suveseminar toimub Underi ja Tuglase Kirjanduskeskuse muuseumiosakonnas Nõmmel (Väikese Illimari 12). Palume oma tulekust 13. juuniks aadressil utkk@utkk.ee teada anda. Olete väga oodatud!