Esmaspäeval, 14. märtsil algusega kell 15.00 toimub Eesti Teaduste Akadeemia saalis (Kohtu 6, Tallinn) avalik keskustelu Balti kirjakultuuri ajaloo teemadel. Võetakse kokku „Balti kirjakultuuri ajaloo“ esimese köite (2021) vastukaja ja tutvustatakse tööd edasiste köidete kallal.

Sõna saavad teose peatoimetaja Liina Lukas ning autorid Tiina-Erika ja Meelis Friedenthal, Aira Võsa, Kairit Kaur, Linda Kaljundi, Kristi Viiding jt. Vestlust juhib Jaan Undusk. Kuulama ja kaasa rääkima on oodatud kõik Baltimaade kirjanduse ja kultuuriajaloo huvilised.

„Balti kirjakultuuri ajalugu“ on 8-köiteline kollektiivmonograafia, mis jutustab kirja tuleku ja leviku lugu tänasele Eesti ja Läti alale kuni 1840. aastani, vaadeldes eri keeltes kirjapandud tekste koos. Sarjal on rohkem kui nelikümmend autorit ja nõustajat, kes esindavad erinevaid distsiplinaarseid vaatepunkte. Avaköitena ilmunud „Keskused ja kandjad“ uurib, kuidas tekkis ja muutus aegade jooksul kirjakultuuri toimimiseks vajalik institutsionaalne raamistik ja kujunes kirjanduslik avalikkus.

Palume kaasa võtta COVID-19 vastu vaktsineerimise või COVID-19 läbipõdemise tõendi.

Lisainfo:
Liina Lukas, liina.lukas@ut.ee
Jaan Undusk, jaan@utkk.ee