20. septembril 2022 möödub 5 aastat Ene Mihkelsoni surmast. Ene Mihkelson Selts korraldab sel puhul 23. septembril mälestuspäeva „Rännakud Enega“. Algusega kell 16.30 toimub põnev arutelu Ene Mihkelsoni romaani „Kuju keset väljakut“ tõlgendusvõimaluste üle, kus arutelu juhi Eneken Laanesega vestlevad Underi ja Tuglase Kirjanduskeskuse juhtivteadur Mirjam Hinrikus ning Indrek Ojam ja Marju Lauristin.

 

Mälestuspäeva kogu kava

Päeva esimesel pooles, algusega kell 12 meenutame Enet sõnas ja pildis ja jagame oma mälestusi kokkupuudetest temaga. Oodatud on Ene sõbrad, kaasteelised ning tema loomingu austajad, nii Ene Mihkelsoni Seltsi praegused liikmed kui ka need, kes soovivad samuti seltsiga liituda.
Mälestuspäeval osalemiseks on vaja eelnevalt registreeruda SIIN

Päeva teine pool (algusega kell 16) on avatud kõigile ja seda saab jälgida ka Kirmus TV vahendusel.
Kell 16 annavad Tartu Kultuurkapital ja Ene Mihkelsoni Selts üle Ene Mihkelsoni kultuurimõtestaja preemia ja seejärel toimub arutelu Ene Mihkelsoni romaani „Kuju keset väljakut“ tõlgendusvõimaluste üle.

11.30 Kogunemine, kohv

12.00 Avasõnad seltsi juhatuse poolt. Pilte Ene eluteelt kommenteerib Mart Velsker

12.15 Viivi Luik „Ene mitmekihilisus“

12.30 Merle Karusoo intervjueerib Ene kaasteelisi erinevatelt elujärkudelt (Anu Laido, Maimu Berg, Marju Lauristin, Reet Valgma)

13.45 Avatud meenutuste ring, mälestuskillud isiklikest kokkupuudetest Enega erinevates olukordades ja kontekstides (3–10 min), modereerib Aija Sakova

16.00 Ene Mihkelsoni kultuurimõtestaja preemia üleandmine

16.30 Vestlusring Ene Mihkelsoni romaanist „Kuju keset väljakut“, vestlevad Mirjam Hinrikus, Indrek Ojam ja Marju Lauristin, modereerib Eneken Laanes

Mälestuspäeva korraldab Ene Mihkelsoni Selts koostöös Eesti Kirjandusmuuseumiga.