Kirjanduskeskus algatas koos teiste kirjanike muuseumidega projekti „Staarese“. Tegemist on kirjanike muuseumide ühisprojektiga, mille raames on iga muuseum valinud välja eseme, mida võiks nimetada muuseumi staariks – nagu „Mona Lisa“ maal Louvre’is. Staarese on midagi kirjanikuga eriliselt seotut. Nende esemete kaudu saame rääkida kirjanikest köitvaid lugusid. Uuri välja, millised on erinevate muuseumide staaresemed ja tule kirjanikele külla!

Kirjanduskeskuse muuseumi tõeline staarese on Ants Laikmaa pastell noorest Tuglasest. Friedebert Tuglas ei teinud midagi poolenisti või kuidagi moodi. Ikka ja alati läks ta iga teemaga süvitsi, kuni teema käpad püsti tõstis ja alla andis. Revolutsioon ja maailma muutmine polnud Tuglase jaoks mingi sõnakõlks, ta seisis revolutsiooni esireas ja veetis seetõttu juba enne 20-aastaseks saamist tükk aega vanglamüüride taga. Laikmaa joonistatud Tuglas on see sihikindel ja ideeline Tuglas, kes muutis maailma ära ja läks siis kohvikusse kohvitama. Vaata Kirjanduskeskuse videoklippi ja tule muuseumisse!

Projekti teostas Eesti Kirjanike Muuseumide Ühing Kultuuriministeeriumi toel. Videoklippide tekstide autor on Kaupo Meiel. Videod teostasid Raido Pedak ja Sten Kaalma.