Tartu Ülikooli raamatukogu 3. korrusel on avatud näitus „Friedebert Tuglase novelliauhinna laureaadid“, kus saab vaadata kõigi Tuglase auhinnaga pärjatud novellide esmatrükke. Neid on praeguseks kokku täpselt 100!

Aastast 1971 välja antav Tuglase novelliauhind on Eesti kõige vanem järjepidavalt välja antav kirjandusauhind, mida annab välja Underi ja Tuglase Kirjanduskeskus koos Eesti Kirjanike Liiduga. Iga aasta 2. märtsil, kirjaniku sünniaastapäeval, tunnustatakse kahte Eesti autorit nende eelnenud aastal ilmunud novellide eest.

Tuglase kui kirjaniku jaoks oli novell konkurentsitult tema lemmikžanriks. Ta pidas just novelli autori sõnaseadmise kunstile kõige kõrgemaid nõudmisi esitavaks kirjanduslikuks vormiks.

Näitusel saab näha viiekümne aasta jooksul Tuglase auhinna võitnud novelle. Nende seas on nii Jaan Krossi, Madis Kõivu, Aino Perviku, Mihkel Muti, Urmas Vadi, Maarja Kangro, Mudlumi kui paljude teiste autorite loomingut. Kõiki novelliauhinna laureaate saab näha SIIN, paljusid neist novellidest saab sel lehel ka lugeda.

Näituse koostasid Marianne Tiik ja Katri Armolik, kujundas Eve Valper ning see on avatud 18. märtsini.

Lisainfo: Tartu Ülikooli raamatukogu