Kord aastas ühel laupäevasel maikuuõhtul avavad muuseumid ja teised mäluasutused tavapärasest hilisemal ajal ja tasuta, et tähistada üle-euroopalist muuseumiööd. Nii ka Underi ja Tuglase Kirjanduskeskuse muuseum.

Üle terve Eesti toimuv muuseumiöö avab 18. mai õhtul kümnete muuseumide ja teiste põnevate paikade uksed täiesti tasuta. Muuseumiöö toimub sel aastal pealkirja “Öös on mustreid” all. Käesoleva aasta Muuseumiöö teema – mustrid – kutsub külastajaid tabama mustreid elus meie ümber: kultuuris, ühiskonnas, looduses ja küsima milliste mustrite osad me ise oleme. Milliseid mustreid märkame ja millistest vabaneda püüame? Miks me käitume teatud olukordades kindlal moel ehk millised on meie käitumismustrid, olgu siis indiviidi või grupina? Milliseid mustreid kasutavad tööstused ja masinad?

 

Muuseumiöö programm Kirjanduskeskuse muuseumis

  • 18.00 Lasteprogramm: avastame maja “Väikese kirjaniku raamatuga”, kirjutada saab sulepea ja kirjutusmasinaga.
  • 19.00 Rahvuslike mustritega märgi meisterdamise õpituba. Võimalusi märgi valmistamiseks on mitmeid – kas ise oma mustrit luues, olemasolevat märgitoorikut värvilisemaks muutes või muul moel kujundades (vaata märgi pilti). Abiks on juhendaja Astri Kaljus ja märgimasin! Töötoas osalemine maksab 2 eurot. Töötoas osalemise hind: toorik + panus Anu Raua stipendiumisse. Stipendium loodi 2014. aastal ja seda antakse välja kord aastas ühele TÜ Viljandi kultuuriakadeemia rahvusliku käsitöö osakonna üliõpilasele, kes on eriliselt silma paistnud ainelise kultuuripärandi uurimise ja hoidmisega.
  • 20.30 Muuseumiekskursioon

 

Muuseumiööl on avatud kohvik! Taas on menüüs imelised ja palavalt taganõutud koogid “Underi unistus”. Kohtumiseni muuseumiööl Väikese Illimari 12, Tallinn!

NB! Palume kaasa võtta sularaha, muuseumis ei ole kaardimakse võimalust.

Muuseumiöö kohta saad lähemalt lugeda ja kogu programmi vaadata siit.

Kirjanduskeskuse muuseumis saab muuseumiööl osaleda rahvuslike mustritega märgi meisterdamise õpitoas