20. oktoobril kell 16.00-17.30 esineb Lea Reitel Høyer (Ellebæki Kool, Kalbyrise osakond, Taani) loenguga „Lapse kuvand taani ja norra lastekirjanduses läbi aegade“.

Loengul annab Lea Reitel Høyer ülevaate taani ja norra lastekirjanduse arengust ning vaatleb, kuidas lapse kuvand on aastate jooksul muutunud. Taani ja norra keel on üsna sarnased ning naabermaade lastekirjanduses leidub palju ühiseid jooni. Sellegipoolest on kummagi maa kirjanduses ka eriomaseid nüansse. Kuna arusaam lapsest ja lapsepõlvest muutub ajas ja ruumis, siis on mõlemal maal selleski osas oma eripära. Ettekandes püütakse selgitada neid muutusi põhjustanud faktoreid: ajaloolisi sündmusi, ühiskonna ja kultuuri arengut ning filosoofilisi ja ideoloogilisi suundumusi, mis on mõjutanud põhjamaise mentaliteedi arengut.

Loeng toimub Underi ja Tuglase Kirjanduskeskuse muuseumiosakonnas Tallinnas Väikese Illimari 12. Kõik huvilised on oodatud, registreerimine aadressil ellemari@utkk.ee.

 

Loengu läbiviimist toetavad Kultuurkapital ja Eesti Teaduste Akadeemia Underi ja Tuglase Kirjanduskeskuse Astra projekt.