Eesti Ornitoloogiaühing koostöös Underi ja Tuglase Kirjanduskeskuse ning Eesti Rahvaluule Arhiiviga korraldab 3. aprillil Tartu loodusmajas aasta linnule käole pühendatud kirjandus- ja folklooriõhtu, kus selgub, millised rahvapärimusest tuntud uskumused ja lood kukulinnu kohta tegelikkusele vastavad. Ühtlasi saab alguse kuni novembrini kestev käopärimuse kogumine.

Kägu on eestlaste rahvapärimuses kõige paremini tuntud ja populaarsem lind. Peamiselt teatakse kägu endelinnuna, keda pisut peljatakse ning kellega kohtumiseks peab valmis olema. Rahvasuust on teadmised käo kohta omakorda jõudnud ilukirjandusse – nii luulesse kui proosasse – ning kägu on sealgi omandanud märkimisväärse rolli.

Kirjandus- ja folklooriõhtul kõnelevad folklorist Mall Hiiemäe, luuletaja Veronika Kivisilla ja kirjandusuurija Elle-Mari Talivee käost rahvausundis ja kirjanduses. Ornitoloog Jaanus Elts kommenteerib käo kohta käivate müütide paikapidavust bioloogia seisukohast. Juttudele lisaks kuuleb käolaule ning linnuhääli. Eesti Rahvaluule Arhiiv ja Eesti Ornitoloogiaühing kuulutavad välja ka ühise käopärimuse kogumisvõistluse.

Kirjandus- ja folklooriõhtu „Käol ei ole käppi“ toimub 3. aprillil kell 18.00 Tartu loodusmajas. Osalemine on tasuta.

Kirjandusõhtut toetab Eesti Kultuurkapital.

Lisateave
Elle-Mari Talivee
Käopärimuse kogumise eestvedaja
kukulind@eoy.ee
5191 1810
eoy.ee/kagu