Esmaspäeval, 20. märtsil kell 18.30 tulevad Viimsi raamatukokku külla kirjandusteadlane Elle-Mari Talivee, vabakutseline graafiline disainer ja uurija Maria Muuk ning rahvusraamatukogu humanitaaria ja kunstide nõunik Rene Mäe. Saame kokku, et vestelda ja mõtiskleda, kuidas käivad kokku haridus ja linnuvaatlus, keskkonnahoid ja kirjandus, trükikunst ja kestlikkus.

Üritus toimub märtsi alguses Viimsi raamatukogus avatud haridusliku rändinstallatsiooni „Looduse nõud ja jõud. Inimene ja loodus algupärases eesti kooliõpikus” raames. Rahvusraamatukogu harulduste ja vanaraamatute kogu põhjal valminud installatsioon ühendab keskkonnateadliku mõtteviisi ja looduse 19. sajandi elutarkuste ja õpetustega. Installatsiooni aluseks on Carl Robert Jakobsoni, Ado Grenzsteini ja Juhan Kunderi toona kirjutatud kooliõpikud. Installatsiooni saadab töövihik-trükis „Ühe puu jutuajamine raamatukogu külastajaga”, mille kaudu kogemuslikult mõista ja tunnetada looduse ja keskkonnahoiu tähendust 19. sajandi klassiruumis.

Elle-Mari Talivee on Eesti Teaduste Akadeemia Underi ja Tuglase Kirjanduskeskuse vanemteadur ja Tallinna Ülikooli teadur ning tegeleb hetkel Horisont 2020 projekti EnviroCitizen raames linnuvaatluse, harrastusteaduse ja keskkonnahoidliku käitumise seoste ning loodusest kõneleva kirjanduse uurimisega.

Maria Muuk on vabakutseline graafiline disainer, kirjutaja, uurija ja õppejõud, kes on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia graafilise disaini osakonna ja Sandbergi Instituudi Critical Studies osakonna Hollandis. Aastal 2022 tegutses ta Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseumi kogukonnaaia peaaednikuna. Tema viimane suurem projekt on Anna Kaarma, Eve Kase ja Aadam Kaarmaga kureeritud näitus „Raamatukujundaja töötuba. Jüri Kaarma ja hilisnõukogude trükikunst“.

Rene Mäe töötab Eesti Rahvusraamatukogus humanitaaria ja kunstide nõunikuna.