2. märtsil kuulutati Eesti Kirjanike Liidu musta laega saalis välja Tuglase novelliauhinna laureaadid. Žürii koosseisus Kätlin Kaldmaa, Mart Velsker, Kaarel Vanamölder, Piret Bristol ja Maarja Jaanits otsustas auhinnata 2023. aastal avaldatud novelliloomingu põhjal Aliis Allmanni novelliga „Mina ei käinud siis veel koolis“ (ilmunud Loomingus nr 6) ja Kai Kaske novelliga „Vaba langemine“ (ilmunud kogumikus „Üle tänava“). Palju õnne!

 

Subbi sidrun ja Võru raudtee ehk Tuglase novelliauhinna värsked laureaadid

Novell ei ole kuskile kadunud ja naised kirjutavad praegu nii et maa must!

KÄTLIN KALDMAA, Tuglase novelliauhinna žürii liige

2. märtsil kuulutati Eesti Kirjanike Liidu musta laega saalis välja verivärsked Tuglase novelliauhinna laureaadid. Seekord tehti omamoodi ajalugu – mõlemad laureaadid on naissoost. Selline lugu on Tuglase auhinnaga varem juhtunud ainult üks kord enam kui nelja kümnendi eest, 1983. aastal, mil võidunovellid olid kirjutanud Asta Põldmäe ja Aino Pervik. Mis saab olla veel toredam kui astuda nende kahe võrratu kirjaniku jälgedes.

Novelliauhind antakse igal aastal kahele autorile. Kui vahepeal tunnustati 15 aastat järjest ainult mehi, siis alates 2011. aastast on novelliauhindade puhul sooline esindatus tublisti ühtlustunud: ikka üks naine ja üks mees. Sestsaadik on auhind vaid paaril korral läinud kahele meeskirjanikule. Kui nüüd järgmised 32 aastat oleksid Tuglase laureaadid ainult naiskirjanikud, valitseks viimaks võrdsus Tuglase ja Underi majas. (Ei suudagi nüüd otsustada, kas siia lisada naeratuse-emotikon või mitte.)

Loe edasi 8. märtsi Sirbis ilmunud Kätlin Kaldmaa artiklit SIIT.