Kimäär arvutimängust „The Last Guardian“

Liik:
Fantaasialind
Elupaik keskkonnas:
Arvutimäng
Asupaik mäluasutuses:
Lvlup! videomängumuuseum Narva maanteel
Ilmnemispaik:
„The Last Guardian“ mäng

„The Last Guardian“ arvutimäng loodi Jaapanis 2016. aastal. Mängu autor on kunstnik Fumito Ueda (1970), kelle loomingut iseloomustab minimalistlik lähenemine. Ka see mäng lähtub minimalistlikest disainipõhimõtetest, keskendudes ainult mängu põhinarratiivi ja visuaali toetamisele. Seega on välja jäetud näiteks mängu sissejuhatav osa, juhised ning punktide või elude loendamine.

„The Last Guardian“ mängus kehastub mängija väikeseks poisiks, kes peab koos greifi meenutava Tricoga (トリコ, Toriko) erinevaid ülesandeid lahendama. Tricot disainides üritasid loojad luua võimalikult realistliku välimuse ja käitumisega tegelast. Seetõttu kasutati tegelase loomiseks neid loomi, kelle põhiinstinktid või omadused ühtivad mängu täitmiseks vajalike oskustega. Nii on Trico kujundatud sarvede, koera näo, kassi keha ja kõrvadega ning noka, sulgede, linnujalgade ja tiibadega kimääriks. Lisaks muudavad hallikas-sinakate sulgedega tegelase silmad olukorrast ja emotsioonidest sõltuvalt värvi.

Mängjad on leidnud, et mäng juhib tähelepanu sõprusele, ohverdustele ning suhtele loodusega, kuid Ueda ise hoidub eeskujude ja tõlgenduste jagamisest, kuigi on öelnud, et toetudes eelmiste mängude tagasisidele pidasid nad „The Last Guardian“ mängu luues oluliseks juhitava tegelase ja kõrvaltegelase suhet.