Jüri Tensoni foto Tallinna loomaaia linnumajaga

Liik:
Linnuriigist
Asupaik mäluasutuses:
Eesti Kunstimuuseum Tallinnas Kadriorus
Ilmnemispaik:
Foto Kadrioru loomaaiast

Foto: Jüri Tenson, 1969. Pildil näitleja Ene Rämmeld ja produktsioonimeeskonna liige Merike Veskus. Pildistatud vanas Tallinna loomaaias Kadriorus.

Eesti Kunstimuuseumi fotokogus on fotograaf Jüri Tensoni seeria 1969. aastal ETV ekraanile jõudnud telelavastusest „Armastus, armastus“, mille stsenarist oli Irene Haak ja režissöör Evald Hermaküla. Peaosades olid Ene Rämmeld, Tõnu Tepandi, Jaan Tooming. Tegu oli uuendusliku ja eksperimentaalse lavastusega. Filmiti vahetult tänaval ja kohvikus ning kujutati noorte inimeste elu toonases realistlikus olustikus. Säilinud fotoseerias on näha tegijate loomingulisust, lusti ja improvisatsioonijulgust.
Loo keskmes on noor naine, kes ei suuda valida kahe mehe vahel. Ühe peaosatäitja Ene Rämmeldi sõnul oli loomaias linnumaja juures filmimine Evald Hermaküla idee ja see pidi andma edasi teatud hinnangut naispeaosalise käitumise suhtes. Kergemeelne naine – „linnuke“.

Pärast eetrit kuulutati lavastus nõukogude televisiooni jaoks sobimatuks ja pandi riiulile; tänaseks on see telelavastus hävinud.