28.–30. mail 2021 toimub Tallinna kirjandussfestival HeadRead. Festivali infot ja kogu kava näeb SIIT, kuid juhime tähelepanu ühele eriti väärt sündmusele.

Hoolimata tänavuaastase festivali väiksemast mahust jätkame kirjanduslike jalutuskäikude traditsiooni. Sel aastal piirdume vana hea vanalinnaga, ent samas on meil rõõm tutvustada uut kirjanduslikku giidi, kirjandusteadlast, Underi ja Tuglase Kirjanduskeskuse vanemteadurit Elle-Mari Taliveed (1974), kes on muuhulgas ruumipoeetilise eesti ilukirjanduse, eriti aga just linnakujutamise, kirjandusliku linnauuringu üks parimaid asjatundjaid Eestis. Ta on käsitlenud mitme eesti kirjandusklassiku – näit. A. H. Tammsaare või Eduard Vilde – suhet Tallinna linnaruumiga, aga ka näiteks eesti kirjanike ja ühistranspordi vahelisi seoseid.

Elle-Mari Talivee vanalinna jalutuskäigu kõrval pakume samalaadset venekeelset kirjanduslikku ringkäiku, mille eesotsas ajakirjanik ja koduloolane Josef Kats. Nii Talivee kui ka Katsi jalutuskäigud leiavad aset laupäeval ja pühapäeval, 29. ja 30. mail kell 13.00, algusega Kirjanike Maja (Harju 1) ees. Jalutuskäigud on eelregistreerimisega aadressil retk@headread.ee.