Pidevalt on tunne, et liiga vähe saab Ukraina heaks teha, ehkki küllap me kõik kogu aeg midagi teeme. Kuna enamasti on meie tegemised suunatud tagajärgedele, siis oleme otsinud võimalust sekkuda varem. Niisiis tekkis idee, et saadaks Ukrainasse sõdima oma drooni, pisikese sõjaka krati, tervitustega eesti teadlastelt ja nende sõpradelt.

Kogusime selleks annetusi ja neid laekus nii rõõmustavalt palju, et saime Ukrainasse saata veel võimekama krati, kui alguses loota oskasime. Meie luure- ja tulejuhtimise droon sai nimeks Mari – nii kutsus Artur Adson Marie Underit, aga Mari valikul olid mõtetes ka Vargamäe Mari, Mari Vallisoo, Mariupol, M(ilitary) A(id) R(epelling) I(diots) jpm. Ootamatult läks nii, et meie kratt inspireeris üleskutset näinud inimesi oma rahakogumist algatama ja koos Mariga läks Ukrainasse appi ka Kuri Tuvi, mõeldes eelkõige sõjas kannatavatele lindudele-loomadele ja laiemalt kogu keskkonnale.

Alates 25. maist on droonid Ukraina armee kasutuses Sjevjerodonetskis. Loodame oma sõjalindudele pikka lendu ja et nad aitaksid rahu tuua, sest on ju ka kratt lõpuks ikkagi rohkem toomisele spetsialiseerunud.