Tartu linnavalitsus kuulutas 13. veebruaril välja Tartu Kultuurikandja 2017 laureaadid. Aasta teose looja aunimetuse sai Kirjanduskeskuse teadur Aare Pilv luulekogu „Kui vihm saab läbi“ eest.

Aare Pilv käsitleb selles kogus teemat, mis on talle olnud juba kaua aega möödapääsmatult oluline: mineviku jäljed olevikus ja mälu poeetika. Aga mitte ainult: mälu mitte vaid ei mäleta ega unusta, vaid ka luuletab, muudab kunagise argisuse poeetiliseks, annab toimunule suurema sügavuse, mingi kummalise unenäolise kombatavuse. Mäletamise, argisuse poetiseerimise poolest sobib „Kui vihm saab läbi“ lugemiseks igaühele, aga vormilised katsetused, käiguvahetused ja temaatilised pöörded muudavad selle kohustuslikuks kõikidele luulegurmaanidele. Kaks luuletust sellest kogust luges Aare Pilv ette „Kirjandusministeeriumis“.

Kultuurikandja on Tartu linna tänu- ja tunnustuspreemia neile, kes on möödunud kalendriaastal märkimisväärselt edendanud Tartu kultuurielu. Aunimetuse määramiseks saabunud 92 ettepaneku seast tegi valiku ekspertide komisjon. Täpsem info Tartu linna kodulehel.