Juuni alguses ilmus Underi ja Tuglase Kirjanduskeskuse Kirjastuselt Ameerika eestlaskonna ühe värvikama esindaja Paul Reetsi (1924‒2016) elutöökogu „Hinge roppus ja vaimu õis“*. 672-leheküljelise raamatu koostaja ja toimetaja Jaan Undusk on kokku kogunud sisuliselt kõik Reetsi avaldatu ning otsinud peotäie põnevat lisa käsikirjade varamust.

Lisaks Reetsi enese suletöödele kunstist, kirjandusest ja kultuurist annavad raamatu saatesõnades Jüri Hain, Janika Kronberg ja Jaan Undusk ülevaate Reetsi elust, kiindumustest ja töödest, tuues avalikkuse ette ka uusi seiku tema perekonnaloost, tegevusest Teise maailmasõja ajal ning õpinguist Bonni ja Harvardi ülikoolides.

Raamatu illustreerimisel on kasutatud põhiliselt Reetsi kultuurikogu, mille ta annetas Underi ja Tuglase Kirjanduskeskusele: kunstiteoseid, raamatuid, eksliibriseid, fotosid, postkaarte, kirju ja muid dokumente.

Raamatut saab osta raamatupoodidest; 20-eurose kirjastusehinnaga saab raamatut osta Kirjanduskeskusest (raamatu ostmiseks palume kirjutada aadressil utkk@utkk.ee).

* Raamatu pealkiri on tuletatud Reetsi aforismist „Hinge roppusest kasvab vaimu õis“.