Alates 17. jaanuarist on Eesti Rahvusraamatukogus avatud JAAN KROSSi 100. sünniaastapäeva näitus „Maailma avastamine. Jaan Kross 100“.

KUTSE näituse avamisele 16. jaanuaril, olete oodatud!

Näituse peatelje moodustab põhjalik väljapanek Krossi teostest, mis on aegade jooksul ilmunud nii eesti kui ka võõrkeeltes, kokku üle 300 raamatu. Lisaks tuleb eksponeerimisele valik Krossi luulekogude ja romaanide illustratsioonidest  rahvusraamatukogu graafikakogust ning erakogudest. Fuajeegaleriis saab vaataja tutvuda fotodega Krossi perekonna ja rahvusraamatukogu arhiivist.

Eraldi „näituse näituses“ moodustab Eesti Nahakunstnike Liidu poolt korraldatud köiteprojekt, mille aluseks on Jaan Krossi sünniaastapäevaks spetsiaalselt koostatud ja kunstnikele köitmiseks välja antud valimik Jaan Krossi ja Ellen Niidu luulest „Oi sina mu pesa“ (koostaja Maarja Undusk). Näitusel on eksponeeritud 40 köiteinterpretatsiooni Eesti köitekunstnikelt.

Näituse helitaustana kõlab 1970. aastal välja antud vinüülplaat, kus Jaan Kross ja Ellen Niit oma luulet esitavad, samuti katkendeid Eesti Rahvusringhäälingu heliarhiivist.

Näitus valmib koostöös Eesti Rahvusraamatukogu, Eesti Nahakustnike Liidu, Eesti Teaduste Akadeemia Underi ja Tuglase Kirjanduskeskuse ning Kirjanike Liiduga. Näitust toetab Eesti Kultuurkapital ja SA Eesti Rahvuskultuuri Fond.

Näitus rahvusraamatukogu peanäitusesaalis ja fuajees jääb avatuks kuni 22. veebruarini.