12. detsembri 2022 tuisusel pealelõunal esitles Tallinna Linnateater kaht enda kirjastatud raamatut legendaarse lavastaja ja teatrimõtestaja Peter Brooki (1925–2022) tekstidest: värskelt tõlgitud elulooraamatutut „Ajalõimed“ ning 2021. aastal kaante vahel jõudnud kogumikku, mis koondab kordustrükke teostest „Tühi ruum“ ja „Nihkuv vaatepunkt“ (varem eesti keeles ilmunud 1972 ja 1993, vastavalt Malle Klaasseni ja Meelike Palli tõlkes) ning artikleid valimikust „Keeleots“ (Anu Lambi tõlkes). Raamatud kujundas Katre Rohumaa.

Lavastaja, filmitegija ja teatrimõtestaja Peter Brooki (1925–2022) läbitunnetatud kirjutised, silmapaistvad lavastused ja inspireerivad loomekatsetused on mõjutanud mitmeid meiegi teatripõlvkondi.

Värskelt ilmunud „Ajalõimed“ (tõlkija Anu Lamp, toimetaja Piret Kruuspere) on ühtaegu eluloo- ja teatriraamat. XX sajandi Euroopa teatri grand old man meenutab-kirjeldab siin oma lapsepõlve ja lähedasi, vaimseid teejuhte, lava- ja filmitöid, kokkupuuteid ajastu korüfeedega ning rännakuid kaugetesse maadesse. Brook jutustab muu hulgas avameelselt ka oma noorpõlve otsingutest ja eksisammudest, kokkupõrgetest ja õppetundidest.

Rohkem infot Tallinna Linnateatri koduleheküljel.