Elo Tuglas: „Olen üllatatud Tukla huvist aia vastu. Näis ikka nii, nagu täidaksid ainult trükitähed, korrektuurid ja raamatud ta elu. Nüüd on ta hommikust õhtuni aias, plaanitseb ja ehitab.“

Olete oodatud kirjanike endise kodu – siin on elanud Marie Under ja Artur Adson ning Friedebert ja Elo Tuglas – ja praeguse Eesti Teaduste Akadeemia Underi ja Tuglase Kirjanduskeskuse muuseumi aeda talgutele. Tegemist on erilise Nõmme aiaga, mis Tuglaste ajal kujunes vaatamisväärsuseks omaette.

Talgutel on kavas lehtede riisumine ja kogumine prügikottidesse, kottide kogumine aianurka, okste lõikamine ja saagimine, okste põletamine lõkkes, kiviktaimlate ja peenarde korrastamine, ilupõõsaste pügamine, peenrasse lillede külvamine.

Talgulistele on tänutäheks muuseumiekskursioon. Mõned soovijad saavad oma aia tarbeks välja kaevata robiinia istiku – see on üks ülimalt luuleline puu. Samuti olete tänutäheks väga oodatud 21. mail muuseumiööle. Piknikukorv võib olla hea mõte kaasa võtta; muuseumi poolt pakume teed, kringlit ja suppi. Kui saab ja loendus välja kuulutatakse, loendame ka nurmenukke! Ukraina sõbrad on väga oodatud!

Täpsem info ja registreerumine Teeme Ära lehel.

Vaata ka talgute pildigaleriid!