Elo Tuglase sünniaastapäeval on kirjanike muuseumid saanud suure tunnustuse – muuseumihariduse edendaja 2021 on Eesti Kirjanike Muuseumide Ühingu projekt „Tähtteose kiirkursus“.

Eesti Kirjanike Muuseumide Ühingusse kuuluvad muuseumid lõid mängulised videod tuntud ja vähemtuntud eesti kirjandusteostest. Tegemist on projektiga „Tähtteose kiirkursus“, mille eesmärk on tutvustada animeeritud klippidega meie klassikute teoseid ning tuua välja ka avastamata pärle, mis võiksid pälvida rohkem tähelepanu.

Underi ja Tuglase Kirjanduskeskuse muuseum valis tutvustamiseks kolm raamatut: Friedebert Tuglase „Noorusmälestused“, Friedebert Tuglase „Popi ja Huhuu“ ja Marie Underi „Mureliku suuga“.

Projektis osales 11 muuseumit, kes tutvustavad 19 kirjandusteost. Kõik tähtteoste klipid on üleval Eesti Kirjanike Muuseumide Ühingu lehel. Klippide juurde on loodud ka kooliprogrammiga sobivad õppematerjalid, mis on üleval Opiq.ee keskkonnas ja mida kõik õpetajad saavad oma kirjandustundides kasutada.

Eesti muuseumide aastaauhindu ehk muuseumirotte annab välja Eesti Muuseumiühing koostöös Kultuuriministeeriumi muuseuminõukogu ja Kultuurkapitaliga. Eesti Muuseumide Aastaauhinnad 2021 konverents ja pidulik auhinnagala toimus 28. jaanuaril 2022 Põlvas, sündmust korraldas Eesti Maanteemuuseum.

Igasse muuseumi kulub üks priske rott alati ära, nii on ka kirjanike muuseumidega. Närigu ta meilgi hoolega!