Neljapäeval, 11. jaanuaril toimub Roomas mainekas Galleria Nazionale d’Arte Moderna e Contemporaneas seoses seal avatud Konrad Mägi suurnäitusega seminar, mille teemaks on 20. sajandi alguse eesti kunst ja kirjandus. Meie tollase kultuurisituatsiooni üle arutlevad oma ettekannetes kunsti- ja kirjandusteadlased Tiina Abel, Jaan Undusk, Aare Pilv, Daniele Monticelli ja Giovanna Coltelli.

Eelmise aasta oktoobris avati Roomas Galleria Nazionale d’Arte Moderna e Contemporaneas Eesti Vabariik 100 ja Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise tähistamiseks suurejooneline näitus Konrad Mägi loomingust. Näitus tutvustab Konrad Mäge eeskätt kui maastikumaalijat, kes tajus loodust metafüüsilise ning sakraalse ruumina. Näitusega kaasnevad itaalia- ja ingliskeelne kataloog, eesti, itaalia ja inglise keeles ilmunud Konrad Mägi elulugu ning värviraamat lastele. Eksponeeritavad teosed pärinevad Eesti Kunstimuuseumi ja Tartu Kunstimuuseumi kogudest ning erakollektsioonidest.

Näitus on olnud väga populaarne ning tekitanud laiemat huvi möödunud sajandi alguse eesti kultuuri vastu. See huvi oli põhjuseks ka seminari korraldamisele.

Galleria Nazionale d’Arte Moderna e Contemporanea on üks olulisemaid Rooma muuseume, mis on keskendunud 20. sajandi modernismile. Näitus selles muuseumis on tähtsaks sammuks eesti kunsti tutvustamisel Euroopa kultuuriruumis.

Näituse korraldaja: Eesti Kunstimuuseum
Kuraator: Eero Epner
Kujundaja: Tõnis Saadoja
Graafiline disain: Kätlin Tischler

Toetajad:
EV 100, Riigikantselei, Eesti Kultuuriministeerium, Eesti Välisministeerium – Eesti Suursaatkond Roomas

Täname: Enn Kunila, Madis Üürike, Eesti Üliõpilaste Selts, Itaalia kultuuriministeerium

Näitus „Konrad Mägi (1878–1925)“ on Roomas publikule avatud kuni 28.01.2018
Galleria Nazionale d’Arte Moderna e Contemporanea, Rooma, viale delle Belle Arti 131

Kumu kunstimuuseumis on Konrad Mägi näitus 24.08.2018 – veebruar 2019

Lisainfo:
Liia Rebane
Kommunikatsioonijuht
Eesti Kunstimuuseum
+372 602 6026, +372 5681 6706
liia.rebane@ekm.ee