15. augustil kell 16 ootab Arvo Pärdi Keskus kirjanduslikule vestlusõhtule „Sergei Zavjalovi „Kvartett Horatiuse teemal“ ja mõnda selle kontekstist“.

Teksti loeb ja selle üle mõtiskleb Underi ja Tuglase Kirjanduskeskuse teadur, tõlkija ja kirjanik Aare Pilv.

Peterburis oma tegevust alustanud, hiljem Soomes ja praegu Šveitsis elav Sergei Zavjalov on tänapäeva vene luule üks olulisemaid ja kõrgkultuursemaid autoreid. Tema looming pole mahukas, kuid see-eest väga tihe ja kaalukas. Tavaliselt kirjutab ta oma teosed pikemate tsüklitena, mis on täis viiteid erinevatele kirjanduslikele traditsioonidele antiigist (Zavjalov on erialalt klassikaline filoloog) kuni 20. sajandi modernismini, aga ka soome-ugri kaduvale pärimusele (ta on juurtelt mordvalane), ja järgivad sageli muusikalisi kompositsioonivõtteid.

„Kvartett Horatiuse teemal“ on tema seni viimane teos, valminud 2017 ja seni eesti keelde tõlkimata – nii et tegu on n-ö Eesti esmaettekandega. Kuna see tekst ehitub Horatiuse kuulsa oodi „Melpomenele“ („Exegi monumentum“) ümber, olles osalt ka selle tõlge, tuleb juttu ka kontekstist: Horatiuse tõlkimisest, Puškini kuulsast samanimelisest luuletusest, mis on Horatiuse teksti modifikatsioon, ning Puškini teksti eesti tõlgetest.

Rohkem infot Arvo Pärdi Keskuse kodulehel.