Tule praktikale

Kirjanduskeskuse muuseumiosakonnas käib igal aastal järjest enam üliõpilasi praktikal. Meie juurde on oodatud üliõpilased, kes soovivad

  • saada ülevaadet ühe põneva kirjanikumuuseumi üldisest toimimisest ning selle juurde kuuluvate teaduskollektsioonide – arhiivraamatukogu ja arhiivi – korraldamis- ja kasutusvõimalustest,
  • kasutada saadud algteadmisi praktilises tegevuses,
  • kasutada saadud oskusi oma isiklikus uurimistöös.

 

Valik tegevusi

Arhiivitöö
1. Tutvumine Kirjanduskeskuse fondiruumide ja kogudega (käsikirjade, foto-, kunsti-, eseme-, helikogu). Töö arhiivimaterjalidega (peamiselt käsikirjad, esemed, fotod ja audiomaterjalid). Seni korrastamata materjalide esialgne süstematiseerimine, kirjeldamine, nimestike koostamine; museaalide sisestamine muuseumide infosüsteemi MuIS.

Muuseumitöö
1. Osalemine näituste ja väiksemate väljapanekute koostamisel.
2. Töö haridusprogrammidega, sh mõne uue haridusprogrammi väljatöötamine ning läbiviimine; giidipraktika; kirjanike aiaga seotud kodulehe ja andmebaasi arendamine.
3. Osalemine muuseumiosakonna väljaannete koostamis- ja toimetamisprotsessis.
4. Osalemine kirjandussündmuste korraldamisel (seminarid ja väiksemad konverentsid, lugemispäevad jne). Iseseisev algatus (mõne autori teemaõhtud vms) on väga teretulnud.

 

Konkreetsed praktikaülesanded saame siduda üliõpilase isikliku uurimisteema ja huvialaga. Praktikat on võimalik sooritada muuseumiosakonna ruumides üliõpilasele sobiva paindliku graafiku alusel kindla perioodi vältel.

 

Kui oled huvitatud praktikast meie juures, võta ühendust muuseumiosakonna teaduri Elle-Mari Taliveega See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud..

fJaga
0

Underi ja Tuglase Kirjanduskeskus

Roosikrantsi 6
10119 Tallinn
Telefon: +372 6 443  147
E-post: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Muuseumiosakond

Väikese Illimari 12
11623 Tallinn
Telefon: +372 6 722 847
E-post: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Toetajad

EL