Muuseumiosakond

Kirjanduskeskuse muuseumiosakond paikneb kirjanikepaari Artur Adsoni ja Marie Underi 1933. aastal ehitatud majas Nõmmel Väikese Illimari 12 (algselt Veere tn 12). 1944. aastal põgenes maja pererahvas sõja jalust Rootsi, Nõmmele tulid elama sõjas kodu kaotanud Friedebert ja Elo Tuglas, kes jäid siia oma elu lõpuni.

Friedebert Tuglase Majamuuseum asutati 28. 09.1971 Eesti Teaduste Akadeemia Keele ja Kirjanduse Instituudi koosseisus. Pärast Tuglaste surma hoonet laiendati, juurde ehitati väike konverentsisaal ning tööruum uurijaile. Majamuuseum avati külastajatele Friedebert Tuglase 90. sünniaastapäevaks 1976. aastal.

1993. aastal moodustati Teaduste Akadeemia alla kuulunud Keele ja Kirjanduse Instituudi kahest kirjandussektorist ning Friedebert Tuglase Majamuuseumist Underi ja Tuglase Kirjanduskeskus. 4. oktoobril 1993. a. nimetati Majamuuseum Eesti Teaduste Akadeemia Underi ja Tuglase Kirjanduskeskuse muuseumiosakonnaks.

Iga aasta 2. märtsil antakse siin kätte Friedebert Tuglase novelliauhinnad. Jätkub 1979. a. alanud Tallinna Teadlaste Maja helisalvestatavate kirjanduslike kohtumiste sari, korraldatakse teaduskonverentse ja sümpoosione, raamatuesitlusi, teatrietendusi, tähtpäeva- ja muid kultuuriüritusi.

Koidulaetlus FB

20. veebruaril 2016 toimub Eesti TA Underi ja Tuglase Kirjanduskeskuse muuseumiosakonnas II üleriigilise Koidula etluskonkursi täiskasvanutele eelvoor. 

Konsultatsioon osavõtjatele Kirjanduskeskuse muuseumiosakonnas (Väikese Illimari 12) 11. veebruaril kl 15-17.

Lisainfo ja eelregistreerimine: Elle-Mari Talivee, 51 911 810 või See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Raimond koolis large

3. veebruaril 2016 toimus Eesti TA Underi ja Tuglase Kirjanduskeskuse muuseumiosakonnas (Väikese Illimari 12) traditsiooniline Artur Adsoni sünniaastapäevale pühendatud murdeluule hommik. Lisainfo: 6722 847 või See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

hhh

3. detsembril 2015 toimus Eesti TA Underi ja Tuglase Kirjanduskeskuse konverents

"Põimunud kirjandus"

Lisainfo: 6 443  147, See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.