Üksikväljaanded

 

Lydia Koidula
Perùamaa viimne inka. Valimik jutte
Koostanud ja toimetanud Hilve Rebane
Redigeerinud Rein Undusk
Kujundanud Tiiu Pirsko
Tallinn: Underi ja Tuglase Kirjanduskeskus, 2011. – 351 lk
 

"Perùamaa viimne inka" on kokku pandud Lydia Koidula põhiliselt vabadusaatelistest juttudest, mis kõik olid siiani ilmavalgust näinud vaid esmatrükis, valdavalt tollase Eesti Postimehe jutulisades, ja seega enam kui 130 aastase vaheaja järel taas eesti lugejani jõuavad. Omaaegset kirjanduslikku traditsiooni järgivalt on enamiku juttude puhul tegu Koidula vabakäeliste mugandustega, kust johtub ka asjaolu, et mitmed maailmakirjanduse motiivid on siin Koidula sule all endale eestikeelse elu leidnud. Rohkem või vähem teadlikul kujul annavad need jutud tunnistust ajaloolisest ja kirjanduslikust foonist, millel Koidula ärkamisaegne tunnetus kujunes. Et raamatu nimijutustus viib meid XVI sajandi Peruusse, ei saa välistada, et Koidulaulik ammutas eesti vabadusmõtet kokku põimides inspiratsiooni ka Lõuna-Ameerika päikese puudutusest.

fJaga
0

Underi ja Tuglase Kirjanduskeskus

Roosikrantsi 6
10119 Tallinn
Telefon: +372 6 443  147
E-post: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Muuseumiosakond

Väikese Illimari 12
11623 Tallinn
Telefon: +372 6 722 847
E-post: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Toetajad

EL