Üksikväljaanded

300 Baltic Writers: Estonia Latvia Lithuania.
A reference guide to authors and their works.

Koostanud Benediktis Kalnačs, Jūratė Sprindytė ja Jaan Undusk
Toimetanud Eva Eglāja-Kristsone, Virginijus Gasiliūnas ja Anneli Mihkelev
Tallinn: Under and Tuglas Literature Centre of the Academy of Sciences, 2009 - 387 lk.
Latvia: Institute of Literature, Folklore and Art, University of Latvia, 2009 Lithuania:Institute of Lithuanian Literature and Folklore, 2009 

"300 Baltic Writers. A Reference Guide to Authors and Their Works" on teatmeteos, mis on sündinud kolme Balti riigi kirjandust uurivate sõsarinstituutide koostöös. Leksikoni artiklite autorite hulka kuuluvad uurijad mitmest Eesti uurimisasutusest ning kaasatud on ka eesti kirjanduse uurijaid väljastpoolt Eestit.

"300 Baltic Writers" sisaldab isikuartikleid ja bibliograafilisi andmeid 100 leedu, 100 läti ja 100 eesti kirjaniku kohta. Valiku tegemisel peeti silmas, et need oleksid olulised autorid omal maal ning võiksid samas esindada ka kogu Balti kultuuriruumi. Üks olulisemaid kriteeriume oli tõlgete olemasolu. Nooremate autorite puhul arvestati seda, kas nende teosed võiksid huvi äratada väljaspool oma kodumaad. Eesti kirjandusest on esindatud nii vanemad kui ka nooremad klassikud, samuti ulatuslik valik praegu aktiivselt tegutsvaid literaate.

Leksikonis esindatud autorite kohta leiab põhjaliku info alates eluloolistest faktidest ja teostest ning lõpetades tõlgetega ning võõrkeeltes ilmunud sekundaarkirjandusega kuni 31. detsembrini 2008. Lisaks sellele on raamatus ära toodud võõrkeelsed antoloogiad, kust võib leida nii leksikonis esindatud autorite kui ka teiste tõlketekste. Kõige lõppu on lisatud kõigi kolme maa peamiste võõrkeelsete kirjanduslugude nimekiri. Tegemist on esimese sellelaadse teatmeteosega, kus on püütud ühiste kaante vahele koondada kolme Balti riigi kirjanike kohta käiv informatsioon.

NB!
Soodushinnaga 10€ saab raamatut osta Underi ja Tuglase Kirjanduskeskusest. Selleks palume kirjutada aadressile See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. või helistada 6443147. Maksekorralduse alusel saab raamatu kätte tööpäeviti kell 10–14 Underi ja Tuglase Kirjanduskeskusest, Tallinn, Roosikrantsi 6, tuba 601. Erandjuhul saab raamatut kohapeal osta ka sularahas. 

fJaga
0

Underi ja Tuglase Kirjanduskeskus

Roosikrantsi 6
10119 Tallinn
Telefon: +372 6 443  147
E-post: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Muuseumiosakond

Väikese Illimari 12
11623 Tallinn
Telefon: +372 6 722 847
E-post: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Toetajad

EL