Varasemad projektid

Projektijuht Anneli Mihkelev
Projekt "300 Baltic Writers" on UTKK koostööprojekt Läti Ülikooli Kirjanduse, Folkloori ja Kunsti Instituudi ning Leedu Kirjanduse ja Folkloori Instituudiga (Läti-poolsed koordinaatorid prof. Benedikts Kalnačs ja dr. Ieva Kalniņa; Leedu-poolsed dr. Jūratė Sprindytė ja dr. Sigitas Narbutas). Balti kirjanike leksikon anti välja inglise keeles ning on mõeldud nii laiale rahvusvahelisele lugejaskonnale kui ka spetsialistidele, kes vajavad oma töös infot Balti kirjanduse ja kirjanike kohta. Iga Balti riik on esindatud 100 Balti kultuuriruumis olulise kirjanikuga. Tegemist on esimese sellelaadse üllitisega.

Eesti kirjanike nimekirja koostamisel peeti silmas, et nende näol oleks tegemist Eestile oluliste autoritega, kes samas võiksid esindada ka kogu Balti kultuuriruumi: nende loomingut on tõlgitud teistesse keeltesse, sh. läti ja/või leedu keelde, või (seda eriti nooremaid autoreid silmas pidades) nende teosed võiksid huvi äratada väljaspool Eestit.

Leksikon "300 Baltic Writers: Estonia, Latvia, Lithuania"

Projekti on toetanud Eesti Kultuurkapital.

Projekti täitjad:
Epp Annus, Luule Epner, Cornelius Hasselblatt, Rutt Hinrikus, Piret Kruuspere, Anneli Mihkelev, Aare Pilv, Hilve Rebane, Jaan Undusk, Rein Undusk, Janika Kronberg, Enn Lillemets, Andrus Org, Lauri Sommer, Ele Süvalep, Lehte-Mai Tavel, Kadri Tüür, Udo Uibo, Mart Velsker, Triin Sepp ja Richard Adang.
 

fJaga
0

Underi ja Tuglase Kirjanduskeskus

Roosikrantsi 6
10119 Tallinn
Telefon: +372 6 443  147
E-post: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Muuseumiosakond

Väikese Illimari 12
11623 Tallinn
Telefon: +372 6 722 847
E-post: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Toetajad

EL