Uudised

Tuglaste kodu

14. detsembril kell 16.00 tutvustab kunstiteadlane Jüri Hain Eesti Teaduste Akadeemia Underi ja Tuglase Kirjanduskeskuse muuseumiosakonnas Nõmmel (Väikese Illimari 12) Kirjanduskeskuse kunstikollektsiooni.

 

Kirjanduskeskuse kogudesse kuuluvad teosed pärinevad põhiosas Friedebert ja Elo Tuglase ning Marie Underi ja Artur Adsoni, ent ka Eesti Kultuurfondi Ameerika Ühendriikides ning eelmisel aastal Bostonis surnud Paul Reetsi kunstikogust. Jüri Hain on valinud tutvustamiseks välja töid kaugemast ja lähemast minevikust, et püüda seeläbi paremini mõista tänase muuseumi kunagisi elanikke - kuidas suhtusid Adson, Under ja Tuglased kunstiloomingusse, kui avatud nad olid igas laadis loomele ja loojale ning mis iseloomustas nende tehtud valikuid. Räägime ka erinevatest aegadest ja kohtadest pärit kunstiteoste kummalisest saatusest. Tutvustamisele tuleb ühe maailmakuulsa kunstniku salapärane teos, mis on seotud Underi luulega.

Kõik huvilised on oodatud! Oma tulekust palume teada anda aadressil See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud..

 

Täname Eesti Kultuurkapitali!

kultuurkapital logo

 

Pilt: Ernst Hallop, Tuglaste kodu, maal, UTKK K 102, Underi ja Tuglase Kirjanduskeskus

fJaga
1

Underi ja Tuglase Kirjanduskeskus

Roosikrantsi 6
10119 Tallinn
Telefon: +372 6 443  147
E-post: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Muuseumiosakond

Väikese Illimari 12
11623 Tallinn
Telefon: +372 6 722 847
E-post: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Toetajad

EL