Uudised

Siil 1978 lastekirjandus

24. oktoobril 2017 kell 10.30–16.30 korraldavad Eesti Lastekirjanduse Keskus ning Eesti Teaduste Akadeemia Underi ja Tuglase Kirjanduskeskus seminari

 

Laps kirjanduses 5: laps ja ajalugu

 

Seekordsel juubeliseminaril, käsitletakse lastekirjanduse ja ajaloo suhteid. Vaadeldakse, kuidas on ajalooteemad väljendunud meie lastekirjanduses ning tõmmatakse ses vallas paralleele taani ja norra lastekirjandusega. Uuritakse, kuidas on muutunud idülli kujutamine lasteraamatutes ja kuidas peegelduvad kasvatusteemad eri ajastute teostes. Pööratakse tähelepanu ka muutustele lasteraamatute illustreerimisel ning kirjeldatakse väljakutseid lastele keerukate ajaloosündmuste vahendamisel.

Seminar jätkab 2013. aastal algatatud seminarisarja „Laps kirjanduses”. Varasematel aastatel on arutletud selle üle, millised raamatud ja autorid mõjutavad noort lugejat, vaagitud on lapstegelase olulisust, süüvitud Põhjamaade lastekirjandusse, keskendutud tsensuurile ja tabudele tänapäeva lastekirjanduses ning kooli ja kirjanduse suhetele.

 

Seminar toimub Eesti Lastekirjanduse Keskuses Tallinnas, Pikk tn 73.
Lisainfo: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud., See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
Osavõtt on TASUTA, registreerimine toimub aadressil See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. kohtade täitumiseni. Registreerimisel palume ka teada anda, kes soovib osaleda oma kulul lõunasöögil Maaeluministeeriumi Härraste kohvikus.

Täname kõiki suure huvi eest! Registreerimine on suure huviliste arvu tõttu lõppenud. Küll aga on meil hea meel teatada, et ERR-i kultuuriportaal kannab üle seminaripäeva esimese poole: Kuidas väljendub ajalugu lastekirjanduses?

 

Kava

10.30 Avasõnad
10.35 Krista Kumberg (Lääne Maakonna Keskraamatukogu). Lasteraamat – uks ajapeeglitagusesse maailma
11.05 Ulrike Plath (Underi ja Tuglase Kirjanduskeskus / Tallinna Ülikool). Baltisaksa laps ajaloos ja kirjanduses
11.35 Mare Müürsepp (Randvere Kool). Idülli aegruum eesti lastekirjanduses
12.05 Jaanika Palm (Eesti Lastekirjanduse Keskus). Lastekasvatus enne ja nüüd. Näiteid eesti lastekirjandusest
12.35 Lea Reitel Høyer (Ellebæki Kool, Kalbyrise osakond, Taani). Lapse kuvand taani ja norra lastekirjanduses läbi aegade
Seminari 1. poolt juhatab Elle-Mari Talivee

13.00–14.00 LÕUNA

14.00 Mari Niitra (Liivi muuseum). Linnulennul eesti autoriraamatust
14.30 Elle-Mari Talivee (Underi ja Tuglase Kirjanduskeskus). Pilguheit lasteraamatu illustratsiooni muutumisele
15.00 Jaak Juske (Gustav Adolfi Gümnaasium, kirjanik). Kuidas kirjutada lastele ajaloost?
15.30 Moonika Siimets (stsenarist ja režissöör). Ajaränd aastasse 1950 ehk kuidas valmis mängufilm „Seltsimees laps“
16.00 Kokkuvõtted, arutelu
Seminari 2. poolt juhatab Jaanika Palm

 

Seminari toetavad Kultuurkapital ja Eesti Teaduste Akadeemia Underi ja Tuglase Kirjanduskeskuse Astra projekt.

kultuurkapital logo1                    EL Regionaalareng horisontaal                   eesti lastekirjanduse keskus                 Logo

 

Pilt: Ene Pika illustratsioon Friedebert Tuglase raamatule „Siil”, 1978

fJaga
0

Underi ja Tuglase Kirjanduskeskus

Roosikrantsi 6
10119 Tallinn
Telefon: +372 6 443  147
E-post: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Muuseumiosakond

Väikese Illimari 12
11623 Tallinn
Telefon: +372 6 722 847
E-post: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Toetajad

EL