Uudised

Koidulakonkurss2017

III üleriigiline Koidula etluskonkurss täiskasvanutele

Laupäeval, 11. märtsil 2017 Koidula Muuseumis

2017. aastal möödub 150 aastat, mil Lydia Koidula teine luuletustekogu „Emajõe ööbik„ („Emmajöe Öpik“) jõudis lugejateni ja kujunes sütitavaks tähtsündmuseks eesti kirjandusloos. Koidula pärandi väärtustamiseks ellu kutsutud üleriigiline Koidula etluskonkurss täiskasvanutele päädib finaalvõistlusega emakeelepäeva eel, 11.märtsil 2017. a. Pärnus, Koidula Muuseumis kell 12.00.

Etluskonkursi eesmärgiks on aktiveerida täiskasvanud inimeste luule- ja etlushuvi kogu riigis. Arendada etluskunsti viljelemist nii professionaalide kui ka harrastajate hulgas ja anda oma oskuste esitlemiseks motiveeriv väljund traditsioonilise mitmetasandilise etluskonkursi näol, kus iga piirkondliku eelvooru parimad esinejad lähetatakse finaalvõistlusele Koidula Muuseumisse Pärnus. Konkursist osavõtja peab olema vähemasti 18 aastat vana ja esinemise pikkus soovitavalt mitte üle 7 minuti. Esitatakse kaks luuletust, millest üks peab kindlasti olema Lydia Koidula ja teine esitaja enda poolt vabalt valitud eesti autori looming. Konkursil hindab autori mõtete ja stiili vahendamist kolmeliikmeline žürii. Finaalvõistlusele sõelutakse parimaid eelvoorudes, mille korraldavad kirjanike muuseumid paikkondades veebruarikuul.

Tallinna eelvoor toimub Eesti Teaduste Akadeemia Underi ja Tuglase Kirjanduskeskuse muuseumiosakonnas (Väikese Illimari 12) reedel, 3. veebruaril kell 15. Info ja registreerimine: Elle-Mari Talivee 51 911 810, See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud..

Olete lahkelt palutud osalema!

 

fJaga
1

Underi ja Tuglase Kirjanduskeskus

Roosikrantsi 6
10119 Tallinn
Telefon: +372 6 443  147
E-post: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Muuseumiosakond

Väikese Illimari 12
11623 Tallinn
Telefon: +372 6 722 847
E-post: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Toetajad

EL